"Trenutak odluke: Penal Krkića"

Labudovi ostali bez krila: Krkić utišao Svonsi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.10.15. | 22:55

Španski internacionalac pogotkom sa bele tačke omogućio Stouku prvi trijumf nad Velšanima u Premijer ligi

Trenutak odluke: Penal Krkića

Stouk je napravio strašan posao večeras u Velsu gde je minimalno savladao Svonsi kao gost (1:0) i stigao do treće pobede u novom šampionatu.

Čitav posao ekipa Marka Hjuza završila je već u četvrtom minutu, nakon što je Ešli Vilijams oborio Bojana Krkića, a sudija Medli bez oklevanja pokazao na belu tačku. Upravo je Krkić uzeo loptu, precizno šutirao sa bele tačke i prevario Lukasa Fabijanskog za 1:0.

Svonsi se na početku mučio da uspostavi dominaciju na terenu, a Stouk im je skoro poklonio izjednačenje kada je golman Džek Batland dao loptu Andreu Ajuu, ali napadač iz Gane nije uspeo da iskoristi ovaj kiks. Ekipa garija Monaka popravljačla je igru kako je odmicalo prvo poluvremene, a Džondžo Šelvi je dobro šutirao sa distance, ali bez pogotka.

I Stouk je mogao da poveća rezulta tu finišu prvog poluvremena kada je Džerdan Šaćiri asistirao Glenu Džonsonu koji je dobro šutirao, ali je bio za malo neprecizan.

U drugom poluvremenu viđena je slična igra. Stouk se trudio da drži loptu, Svonsi je više napadao, a dobre prilike propustili su najpre Gomis, a zatim i sjajni Šelvi čiji je udarac u 58. minutu zasutavila stativa.

Na drugoj strani Austrijanac Marko Arnautović nije iskoristio pas Šaćirija da reši meč u 68 minutu. Samo dva minuta kasnije odlično je šutirao i Gilfi Sigurdson, ali je lopta otišla pored gola. U finišu je probao i rezervista Eder, ali bez uspeha.

Ovo je, inače, prvi trijumf Stouka u Svonsiju u Premijer ligi kojim se popeo na 11. poziciju na kojoj je pretekao Čelsi.