"Aduric i Muniain"

Kup kralja – šansa za spas sezone posrnulog baskijskog giganta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 04.03.15. | 23:52

Ekipa Ernesta Valverdea savladala Espanjol u revanšu i plasirala se u finale gde je čeka Barselona – 0:2

Aduric i Muniain

Ništa od katalonskog finala u Kupu kralja! Za to se pobrinuo Espanjol, koji je u utakmici za spas očajne sezone savladao Espanjol u revanšu polufinala i zakazao orkšaj sa Barselonom za trofej 30. maja – 0:2 (0:2).

Baskijci su kompletan posao u ovoj utakmici rešili u prvih 45 minuta. Gosti su do vođstva došli već u 13. minutu zahvaljujući Aduricu, koji se sjajno snašao na ivici šesnaesterca, odlično primio loptu i poslao neodbranjiv udarac u donji desni ugao gola Paua Lopeza.

Sve je bilo gotovo u 42. minutu. Iraola je perfektno izveo prekid, a Ačerija trzajem glavom postavio konačan rezultat utakmice.

Domaćin je u drugom poluvremenu bio potpuno nemoćan da dođe i do jednog gola, a kamoli tri koliko mu je bilo neophodno da prođe u veliko finale, pošto je prvi meč završen rezultatom 1:1.

Kako je utakmica odmicala igrači Espanjola su postajali sve nervozniji, pa su utakmicu završili sa pet žutih kartona, ali im ni to nije pomoglo da zakažu gradski derbi sa Barselonom.