Kubanj prokockao dva gola prednosti i igrača više: Bod ide u Čečeniju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.15. | 16:50

Terek stigao do sjajnog peokreta na gostovanju u Krasnodaru gde je bilo 2:2

Radost fudbalera iz Groznog

Ekipa Kubanja nije uspela da zabeleži trijumf i pobegne iz opasne zone, a sama je kriva jer je imala dva gola prednosti i igrača više i sve je uspela da prokocka. Na kraju, Kubanj - Terek 2:2, s tim da slađi deo plena putuje u Čečeniju.

Počelo je kao iz snova za domaćine, Senegalac Ibrahima Balde se već u šestom minutu iskrao gostujućoj odbrani i iz blizine matirao golmana Gorodova za 1:0. Isti fudbaler duplirao je prednost domaćina u 30. strašnim udarcem sa distance, a u trenutku kada je pet minuta pre kraja prvog poluvremena isključen i vezista Tereka Lebedenko, izgledalo je da goste do kraja meča očekuje brodolom.

Ipak, u nastavku se tim iz Čečenije potpuno pribrao. Razigrao se Holanđanin Ismail Aisati, a na asistenciju nekadašnjeg asa PSV Ajndhovena defanzivac Tereka Razvan Utsijev je postigao sjajnu golčinu za smanjenje rezultata. Za potpuni povratak desetkovanih gostiju u meč pobrinuo se Poljak Macej Ribus koji je u 76. minutu, nakon smešne reakcije odbrane i golmana Kubanja, postavio konačnih 2:2.

Tereku je ovaj bod više prijao, jer ne samo što ga je izvojevao sa igračem manje, već se njime zadržao na deobi pete pozicije zajedno sa Krasnodarom. Kubanj, s druge strane, teško osvaja bodove ove sezone, nalazi se u opasnoj zoni i sigurno će žaliti zbog današnjeg neuspeha.