"Lusijano Vijeto"

Kraj Viljarealove serije: Žuta podmornica silovito krenula, pa onda potonula (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.01.15. | 22:02

Gosti su remijem u Elčeu (2:2) prekinuli niz od pet uzastopnih pobeda, a već nakon pola sata igre postavljen je konačan rezultat meča

Lusijano Vijeto

Pobediš Atletiko u Madridu, a prospeš bod protiv fenjeraša... Upravo to pošlo je za rukom Viljarealu koji je u 17. kolu španske Primere remizirao na gostovanju Elčeu – 2:2 uprkos činjenici da je imao dva gola prednosti već na startu meča. Žuta podmornica prekinula je seriju od pet uzastopnih trijumfa u nacionalnom šampionatu, dok je Elče uspeo da osvoji prvi bod nakon četiri duela.

Viljareal je furiozno otvorio meč, te je već u 17. minutu imao ogromna dva gola prednosti. Samo pet minuta bilo je dovoljno gostima koji su golovima Lusijana Vijeta i Ikečukvu Učea poveli sa 2:0 i tada se činilo da nema spasa domaćinu.

No, odgovor je bio skoro jednako ekspresan. Prvo je Žonatas u 26. minutu sjajnim šutem smestio loptu pod prečku gola Serhija Asenha, da bi se za potpuni povratak Elčea u meč pobrinuo Viktor Rodrigez. Napadač fenjeraša u Primeri fantastično je gađao donji levi ugao gola Viljareala i u 35. minutu sve je ponovo bilo na nuli.

Ispostaviće se kasnije, Rodrigez je postavio i konačan rezultat utakmice, te su negativna serija domaćih, kao i pozitivan niz gostiju privedeni kraju ovim remijem.

Viljareal nakon 17 mečeva ima 31 bod i zauzima šesto mesto na tabeli Primere, dok je Elče i dalje poslednjeplasirana ekipa španskog šampionata sa samo 11 osvojenih bodova.