"Slavlje Aničebea i tuga Turea"

Kome Ture? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.02.14. | 16:19

Liverpul ispustio gol prednosti na Hotornsu posle katrastrofalne greške iskusnog štopera - 1:1

Slavlje Aničebea i tuga TureaCeo januar je uprava Liverpula provela u jurnjavi za krilom, a prva utakmica po okončanju prelaznog roka pokazala je da joj je možda bilo pametnije da potraži štopera. Kolo Ture jeste igrač sa sjajnim pedigreom, ali i čovek kojeg vreme polako gazi. Duel sa Vest Bromvič Albionom još jednom je ogolio surovu istinu, pa su Redsi ostali bez pobede na Hotornsu – 1:1.

Iako su, verovatno ohrabreni prilikom da se potpuno vrate u šampionsku trku, odlično počeli.

Već u 24. minutu ubitačni napadački duo čete Brendana Rodžersa još jednom je secirao protivničku odbranu. Dug napad i lucidan pas Luisa Suareza ka Danijelu Staridžu, kojem je ostalo samo da poturi nogu i postigne 13. gol na 16 prvenstvenih utakmica ove sezone.

Kakav tandem Rodžers ima na raspolaganju najbolje pokazuje sledeći podatak – od kada je prošlog januara stigao na Enfild Suarez i on su zajedno postigli nestvarnih 55 ligaških golova!

Ali, šta vredi što je Liverpul konačno rešio problem sa efikasnošću kada odbrana ne uspeva da isprati ofanzivni deo tima.

A stručni šta kao da to ne vidi, pa ne samo da se tokom zimskog prelaznog roka nije trudio da je ojača, već je talentovane centralne bekove Sebastijana Koatesa i Tijaga Ilorija prosledio na pozajmice iako im nije pružio pravu šansu da pokažu šta znaju.

Lekciju su Redsi naučili na teži način.

Dva puta je Simon Minjole spasavao goste, ali nije mogao ništa posle kardinalnog kiksa Turea u 76. minutu. Lopta sa levog boka pravo u noge Viktora Aničebea na ivicu kaznenog prostora.

Poklon kakav se ne propušta – 1:1.

Crvenima ostaje samo da žale za ranijom šansom Suareza, koji je lako izbacio čuvara, bio sam pred Benom Fosterom, ali nije uspeo da ga nadmudri.

Sva moć Liverpula ponovo je zatajila na gostovanjima. Na poslednjih devet mečeva na strani samo dve pobede Rodžersa.