"Radost Kolumbijaca"

Kolumbijci sa penala skinuli prokletstvo četvrtfinala (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 18.06.16. | 08:20

Ekipa Hozea Pekermana savladala Peru sa bele tačke (4:2) i prvi put od 2004. godine uspela da se domogne polufinala Kopa Amerika

Radost Kolumbijaca

Kolumbija se plasirala u polufinale jubilarnog izdanja Kopa Amerika nakon što je na penale savladala Peru sa 4:2 pred 80.000 gledalaca u Nju Džerziju. Posle 90 minuta velike borbe na stadionu Metlajf nije bilo golova, pa su jedanaesterci odlučili o ekipi koja će se naći u završnici borbe za pehar šampiona latinske Amerike.

Hames Rodrigez, Huan Kvadrado, Dajro Moreno i Sebastijan Perez pogodili su šuteve sa 11 metara za Kolumbiju, dok je golman David Ospina sjajnom odbranom nogom zaustavio udarac Peruanca Migela Trauka. Nesuđeni napadač Crvene zvezde Kristijan Kueva zviznuo je loptu preko gola u četvrtoj seriji, što je bio znak Kolumbijcima da počnu da slave.

Što se tiče regularnog dela utakmice, igralo se tvrdo, ali je bilo dobrih šansi, a ponajbolje u redovima Kolumbijaca propustili su Baka i Hames Rodrigez. Ovaj drugi je sredinom prvog poluvremena pogodio i stativu, a zanimljivo je bilo i na tribinama gde su posebno prednjačile simpatične Kolumbijke, koje su imale svoj mali šou. I to je fudbal...

Ekipa Hozea Pekermana tako se plasirala u polufinale Kopa Amerika prvi put od 2004. godine, a uspeli su da pređu tu magičnu granicu četvrtfinala u kojima su bili zaustavljani u proteklih 12 godina. Rival u polufinalu biće im pobednik noćašnjeg  četvrtfinalnog okršaja između Meksika i Čilea.

reprezentativni fudbalreprezentacija Peruareprezentacija Kolumbijemeđunarodni fudbalKopa Amerika 2016Karlos BakaHames Rodrigez