"Radost Hofmana i saigrača"

Klop izbacio još jednog bisera: Jonas Hofman zadržao Milionere na pobedničkom kursu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.13. | 19:38

Mladi fudbaler u svom petom meču za Borusiju ušao sa klupe, postigao gol i iznudio penal za 2:1

Radost Hofmana i saigračaNije slučajno što Jirgen Klop sa relativno skromnim budžetom već godinama uspeva da parira mnogo bogatijim klubovima. Jednostavno – ima čovek nos za mlade fudbalere što je potvrdio i u meču Borusije sa Ajntrahtom iz Braunšvajga koji je prelomljen pravom izmenom u pravom trenutku. Na kraju 2:1 (0:0) zahvaljujući 21-godišnjem Jonasu Hofmanu.

Mladi fudbaler kojeg je klub iz Dortmunda pronašao u Hofenhajmu 2011. godine, a koji je protekle dve sezone proveo na kaljenju u B timu Milionera, bio je čovek odluke u svom tek petom prvenstvenom meču za Borusiju.

Upravo je Hofman uspeo da probije bunker pred golom Iranca Danijela Davarija, iako je šansi bilo na pretek i pre njegovog ulaska u igru, ali lopta prosto nije htela u mrežu.

Sve do 75. minuta. Savršen dupli pas Hofmana i Matsa Humelsa i hladnokrvna realizacija  za 1:0. Ohrabren pogotkom Hofman se razleteo po terenu, pa defanzivci gostiju ni lasom nisu mogli da ga uhvate. U 86. minutu nije im preostalo ništa drugo no da ga obore u svom kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na penal sa kojeg je Marko Rojs pogodio za 2:0.

I dobro je što je uspeo, jer je Braunšvajg minut pre isteka regularnog toka stigao do prvog gola u sezoni. Tačnije, učinio je to za njih Robert Levandovski koji je posle ubacivanja sa desne strane nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu što će sigurno izazvati i lavinu kritika navijača koji se osećaju izdatim zbog njegove naklonosti ka Bajernu iz Minhena.<