""
""

Katastrofalna greška De Sanktisa i majstorski gol Kavanija za iks u Firenci! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.01.13. | 14:38

A do trijumfa su mogli i Fjorentina i Napoli – 1:1

Okršaj između Fjorenitne i Napolija na stadionu Artemio Franki završen je rezultatom koji ne odgovara ni jednoj ni drugoj ekipi – 1:1 (1:1).

U izuzetno zanimljivom i kvalitetnom meču u Firenci do prvog pogotka se došlo nakon velike greške gostujućeg čuvara mreže Morgana de Sanktisa. On je u 33. minutu potpuno nerezonski krenuo ka dubinskoj lopti Ronkalje, loše procenio let lopte, sudario se sa svojim defanzivcima i lopta je završila u mreži Napolija.

Gosti iz Napulja su napadali i pre, a još žešće nakon primljenog gola. Napolitanci su do izjednačenja stigli u 42. minutu preko neverovatnog Kavanija, koji je sjajno iskoristio briljantan centaršut Hamšika i glavom poslao neodbranjiv udarac u gol neta.

U drugom poluvremenu su i jedni i drugi želeli do celog plena. Napadi su se ređali na obe strane, a do promene rezultata moglo je da dođe u samom finišu meča. Ipak sjajna odbrana Neta i promašaj Akvilanija sa druge strane najzalužniji su za to što je rezultat ostao nepromenjen.