Kastro - Manučo 2:2! Betis prokockao dva gola prednosti i jedva uzeo bod

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.02.16. | 23:51

Rajo će biti zadovoljniji...

Ruben Kastro

Imali su fudbaleri Betisa vrlo lepu priliku da na svom stadionu Benito Viljamarin dođu do tri velika boda, koji bi zagarantovali miran san u narednim nedeljama. Betis je imao i dva gola prednosti, igru na svojoj strani, ali je Rajo Valjekano uspeo da se izdigne iznad situacije i dođe do vrlo važnog boda, takođe u borbi za opstanak u eliti – 2:2.

Nakon pola sata odlične igre i dva gola Rubena Kastra, prvo na asistenciju Molinera, potom i Moline, Valjekano je preuzeo inicijativu i u uvodnoj fazi drugog poluvremena napravio potpunu pometnju u protivničkim redovima. Najzaslužniji za to bio je Manučo, koji je u samo tri minuta prvo prepolovio, a zatim i potpuno istopio veliki zaostatak lukavim udarcem u neposrednoj blizini gola, koji je na kraju doneo veliki bod.

Doduše, iako je Danijel Sebaljos propustio najizgledniju šansu da ga navijači dignu u visine i raspali žestok šamar timu iz pregrađa Madrida, Rajo je uspeo da se odbrani i sačuva povoljan rezultat. Stativa je mnogo pomogla...

U poslednjem subotnjem okršaju fudbaleri Real Sosijedada i Malage remizirali su (1:1) u meču u kojem je nerešeni ishod možda bio i najrealniji.

Tim iz Andaluzije u vođstvo je doveo Duje Čop u 56. minutu susreta, ali je Imanol Agireče na ulasku u poslednjih deset minuta partije postavio konačni rezultat.