""
""

Karlsrue se vratio u trku za elitu, Kajzerslautern i Union Berlin ponovo kiksnuli

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.04.14. | 15:25

Đavoli odigrali 1:1 sa Bohumom

Kriza je, čini se, daleko iza ekipe Karlsruea, pošto su vezanim pobedama u poslednja dva kola ponovo ušli u trku za plasman u Bundesligu. Ekipa Markusa Kaužinskija savladala je u gostima Minhen 1860 sa 3:0 i tako došla na samo pet bodova od mesta koje vodi u kvalifikacije za elitu.

Nesumnjivo apsolutni heroj trijumfa bio je centarfor gostiju Rouven Henings, koji je postigao het-trik.

Prvi pogodak upisao je već u 19. minutu sa bele tačke, da bi rezultat duplirao već u 32. Konačni rezultat postavio je u 53. minutu, čime je i definitivno prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede (po dva poraza i remija).

Ekipa AUE pobegao je iz donjeg doma i upisao nova tri boda u vrlo uzbudljivom susretu sa Union Berlinom za sigurnu 11. poziciju – 3:2.

Već u prvih 45 minuta viđena su čak četiri pogotka, po dva u mrežama oba tima. Prvo je Matuščka doveo tim iz Berlina u prednost sa bele tačke u 24. minutu, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Silvestr na isti način anulirao rezultat.

Preokret je doneo Nikenig u 33. minutu, ali je Skržibski u finišu prvog dela igre doneo novo izjednačenje.

Pitanje pobednika rešio je Silvestr u 72. minutu svojim drugim pogotkom na meču, ponovo sa kreča.