Kardif gazi sve pred sobom

Vreme čitanja: 1min | ned. 24.02.13. | 16:59

Na krilima dvostrukog strelca Frejzera Kembela Velšani krupnim koracima hitaju ka Premijer ligi

Kembel

Zahvaljujujući fenomenalnom Frejzeru Kembelu Kardif je savladao Vulverhempton u gostima rezultatom 2:1 (1:0) i ponovo odmakao osam bodova prednosti najbližim pratiocima. Nekadašnji napadač Mančester junajteda i Sanderlenda bio je dvostuki strelac na ovom meču. Najpre je u 20. minutu iz neposredne blizine glavom sproveo loptu u mrežu da bi u 67. minutu skoro na sličan način ponovo matirao Ikemea. Iako su se Vulvsi samo par minuta kasnije vratili u meč golom Bakarija Sakoa iz slobodnjaka, nisu imali snage za konačan preokret.

Kardif je ubedljivo prvi na tabeli sa 70 bodova i utakmicom manje od pratilaca dok je Vulverhempton u veoma teškoj situaciji. Prvi su ispod crte sa samo 35 bodova.