"Adam Marušić"

Kao u vicu: Srbin i Crnogorac sve lepo smislili, ali je Hrvat pokvario plan

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.08.14. | 20:25

Adam Marušić asistent, a Žarko Tomašević strelac za Kortrajk protiv Standarda (2:3)

Adam MarušićTek druga zvanična utakmica i odmah asistencija. Vrlo dobro se snašao Adam Marušić (22) u Kortrajku, ali ni njegovo proigravanje za vodeći gol domaćeg tima nije bio dovoljan da se izbegne poraz od Standarda, koji je posle drugog kola PRO lige zadržao maksimalan učinak i sa dosta optimizma putuje u Atinu na revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Panatinaikosa.

Marušić, koji se ovog leta iz Voždovca otisnuo ka Belgiji, u 14. minutu je izveo korner posle koga je Žarko Tomašević, bivši štoper Partizana, glavom matirao japanskog reprezentativca Kavašimu i nagovestio iznenađenje.

Možda bi Kortrajk i slavio pobedu da je hrvatski internacionalac Ivan Santini u 25. minutu iskoristio jedanaesterac, ali je posle njegovog promašaja Standard uzvratio sa dva pogotka i uprkos kasnijem izjednačenju domaćina slavio pobedu, zahvaljujući golu Bije iz penala minut pre kraja.