"Salomon Kalu"

Kalu tragičar Lila, važne pobede davljenika u borbi za opstanak

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.03.13. | 22:08

Nekadašnji napadač Čelsija uspeo da postigne gol, autogol i promaši jedanaesterac u porazu svog tima od Evijana. Rems minimalcem pobegao iz zone ispadanja

Salomon Kalu

Fudbaleri Lila neprijatno su iznenadili svoje navijače porazom od Evijana rezultatom 2:1.

Tragičar meča bio je nekadašnji napadač Čelsija Salomon Kalu koji je prvo doveo Lil u vođstvo već u sedmom minutu da bi sredinom drugog poluvremena uspeo da postigne autogol, a samo par minuta kasnije i da promaši penal. Prethodno je na 1:1 izjednačio Saber Kalifa u 30. minutu. Bio je ovo deveti pogodak Tunišanina ove sezone u ligi. Srpski internacionalac Miloš Ninković nije igrao na ovom meču. Velika i srećna pobeda gostiju koji su se sa ova tri boda koliko-toliko pomerili iz opasne zone i trenutno zauzimaju 15. mesto sa 30 bodova. Lil je ostao na šestom mestu sa 46 bodova.

Kiks Lila nije uspeo uspeo da iskoristi Monpelje koji je samo remizirao kod kuće sa Troom – 1:1. Poveo je aktuelni šampion već u sedmom minutu preko Gaetana Šarboniera. Gosti su izjednačili u 61. minutu preko Korentina Žana. Od tog trenutka viđena je prava opsada gola Troe, ali promene rezultata nije bilo. Monpelje je ostao sedmi sa 45 bodova dok je Troa i dalje pretposlednja sa 24 boda.

Veliku priliku za beg sa dna tabele propustio je Sošo koji je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Valensijana. Sošo je vodio tokom čitavog meča, golom Budebuza iz osmog minuta, i činilo se tada da će ostvariti osmu prvenstvenu pobedu, ali je pogodak Enguete u 84. minutu raspršio snove domaćih navijača o nova tri boda koja bi ih, barem na jedno vreme, izvadila iz zone ispadanja. Sošo je ostao prvi ispod crte obzirom na pobede Evijana i Remsa, koji je na domaćem terenu, golom Fofane u 32. minutu minimalnim rezultatom savladao Ren. Valensijan je ostao na sigurnom 12. mestu sa 36 poena.

Marsej – Ajačio 0:0

Bastija – Lion 4:1 (1:0)