""
""

Kaljari kasno „pali“: Parma izrešetana za 35 minuta, ali Atalanta je i dalje daleko... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.05.15. | 22:44

Šest bodova deli dva kluba...

Parma se odavno oprostila od Serije A, Kaljari se još trza, ali do dolaska u mirne vode deli ih mnogo! Čak šest bodova Atalanta ima više od prve ekipe ispod crte, Kaljari je možda kasno počeo da rešeta, ali ekipa Đanluke Feste ne odustaje od neverovatne ideje da se na sve moguće načine domogne pozicije u sigurnoj zoni. Za to će im biti potrebno minimum sedam bodova, ako uzmemo u obzir da Atalanta ne osvoji nijedan, a do kraja sezone ostalo je još četiri kola. Parma je izbušena kao švajcarski sir u vremenskom rasponu od 35 minuta - 4:0.

Da fudbaleri Kaljarija žarko žele pobedu bilo je jasno već u trećem minutu utakmice, kada je Albin Ekdal iskoristio nepažnju protivničke odbrane, pretrčao sve i smireno smestio loptu iza leđa golmana Alesandra Jakobučija

I nije mnogo vremena bilo potrebno domaćinu da duplira prednost i jednom rukom prigrli tri velika boda. Već u 14. minutu, Dijego Farijas je ponovo kaznio uspavanu poslednju liniju gostiju posle kornera i zatalasao mrežu.

Nastavio je Kaljari sa napadima i u nastavku susreta i nije se zadovoljavao aktuelnim stanjem stvari. Posle nekoliko ispuštenih prilika, Pol M'Poku je ulogu asistenta zamenio titulom strelca, pa je rezultat već u 38. minutu susreta bio 3:0. Ali, ni to nije bilo sve. Tačku na "i" stavio je hrvatski reprezentativac Duje Čop polovinom drugog dela i tako potpuno ponizio nekada moćnu Parmu.