"Holtbi"

KAKAV GOL MAME DIJUFA U GELZENKIRHENU!!! Šalke – Hanover 5:4 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.01.13. | 22:34

Ljubitelji fudbala su konačno dočekali povratak nemačkog prvenstva

HoltbiKakav početak drugog dela sezone u Bundesligi, kakav trijumf Šalkea i kakve makazice Mame Dijufa u 90. minutu: Šalke – Hanover 5:4 (1:0).

Puleni Jensa Kelera zasluženo su savladali ekipu Hanovera na Feltins areni, iako su se gosti pošteno borili, sustizali dva gola prednosti domaćina, vraćali se u igu i na 4:2, da bi kao šlag na tortu došao pogodak Mame Biram Dijufa u 90. minutu, koji je sa ivice kaznenog prostora makazicama zatresao mrežu Hildebranda.

Iako je na meču palo čak devet golova, interesantno je da je prvi pogodak postignut tek u 44. minut, kada je Farfan iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i poslao loptu iza leđa Cilera.

Kada se Draksler u 49. minutu upisao u strelce činilo se da će Šalke lagano do trijumfa, ali nije bilo tako. Pinto i Hušti su za samo tri minuta, od 56. do 59, doneli izjednačenje svom timu, da bi već u 64. i 67. Hoger i Marika ponovo doneli dva gola prednosti domaćinu.

Već u sledećem napadu Hušti je smanjo na 4:3, nakon čega je Hanover krenuo "grlom u jagode" i to mu se osvetilo u 88. minutu. Sjanu kontru Šalkea u pogodak je pretvorio Holtbi.

Tačku na fenomenalan meču u Gelzenkirhenu stavio je Mame Biram Dijuf, golom koji je preuzeo pol poziciju kada je izbor za najbolji pogodak u ovoj sezoni Bundeslige.