Kajzerlsautern bolji u tuči sa Paderbornom: Đavolima slast sa penala! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.08.15. | 22:25

Domaćin slavio minimalno u meču punom tenzija između fudbalera dva tima

Radost fudbalera Kajzerslauterna

Kajzerslautern je uspeo da zabeleži trijumf na zatvaranju četvrtog kola Cvajte nad Paderbornom 1:0 i to golom iz jednaesterca u prvom poluvremenu. Nisu briljirali izabranici srpskog stručnjaka Koste Runjajića u okršaju sa dojučerašnjim bundesligašem, ali su upisali nova tri boda i vinuli se u vrh tabele na poziciju broj četiri.

Publika na “Fric Valteru” videla je zanimljiv meč, a pogodak odluke pao je već u 16. minutu. Bio je to glup, ali ispravno dosuđen penal, nakon što je Stopelkamp je oborio vezistu domaćih Jensena, a kapiten Kris Lev bio je precizan i doneo je prednost Kajzerslauternu.

Bili su bolji Crveni đavoli na ovom meču, mogli su do još kojeg gola, ali je odličan bio na drugoj strani i golman Paderborna Lukas Kruse. Iskusni čuvar mreže imao je nekoliko dobrih odbrana, posebno u finišu utakmice kada je do ludila doveo napadača domaćina Pržibilka kome je čak tri puta odbranio udarce u situacijama jedan na jedan.

Od trenutka kada je Kajzerslautern poveo, pa do samog kraja gledali smo ne toliko kvalitetan fudbal, pun prekršaja i oštrih startova. Čak je u nekoliko navrata umalo došlo i do fizičkog obračuna igrača dva tima, ali je glavni sudija nekako smirio tenziju i priveo meč kraju.