"Ngog postiže pogodak"

Kada Rems i Lil igraju 25. septembra, pobednik se unapred zna! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.09.15. | 22:34

Pre tačno 60 godina bilo je čak 7:1 za klub sa Ogust Delauna

Ngog postiže pogodakIstorija je učiteljica života! Istorija nekada može da vas navede na pravi put, ali može i da zavara. Ovoga puta su svi zaljubljenici u statistiku i tradiciju imali jednu poslasticu - duel Remsa i Lila 25. septembra. Ako je suditi po duelu koji je odigran pre tačno 60 godina kada je Rems slavio sa 7:1, mnogi ljubitelji i poznavaoci tradicije su stavili "keca" na ovom meču - i pogodili!

Rems je slavio sa 1:0, pogotkom bivšeg fudbalera Liverpula Davida Ngoga u 56. minutu. Imao je Francuz priliku da dovede svoj tim u prednost i ranije, tačnije u 20. minutu sa bele tačke, ali ga je golman Lila Majk Manjan pročitao na koju će stranu Ngog uputiti udarac.

Ipak, mladi Francuz je dočekao iskupljenje u drugom poluvremenu. U 56. minutu odlično je ispratio prodor Gabonca Frederika Buloa po desnoj strani i lepim trzajem glave poslao loptu u mrežu.

Ovom pobedom Rems se popeo na visoko treće mesto sa 15 osvojenih bodova, a sada su ispred njega samo Sent Etjen i PSŽ koji imaju utakmicu manje. Lil posle ovog poraza zauzima 13. poziciju sa samo sedam osvojenih bodova.

LIGA 1 - 8. KOLO

Rems - Lil 1:0 (0:0)