""

Kad Monako igra - vatromet je zagarantovan! Subašićeva greška ih ostavila bez pobede (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.09.15. | 19:20

Ekipa koja je u prošloj sezoni jako teško primala golove, sada je sinonim za 5+

Uz sav ofanzivni potencijal koji je imao na raspolaganju, najveća snaga Monaka u prošloj sezoni je ipak bila granitna odbrana. Potvrda je stigla letos u vidu višemilionskih transfera Ajmena Abdenura i Levina Kurzave. Izgleda da Monako nije uspeo da pokrpi rupe nastale odlaskom sjajnih defanzivaca, pa su se ove sezone utakmice Kneževe pretvorile u pravi vatromet golova.

Monako je danas na gostovanju Genganu odigrao 3:3, a bez pobede je ostao u poslednjim trenucima utakmice kada je Beneze postigao svoj drugi gol na meču. Na dva meča Monaka koja su prethodila gostovanju u Genganu, viđeno je ukupno 10 golova. Danas su Kneževi opet proizveli goleadu.

Monako je poveo posle petanesetak minute igre kada je Dirar sjajnom asistencijom pronašao Bernarda Silvu, a Portugalac postigao 10. ligaški gol za Kneževe u 2015. godini. Ipak, loša intervencija odbrane gostiju je omogućila Priveu da na asistenciju Benezea iz slobodnog udarca poravna rezultat. Andrea Rađi je posle sjajnog dodavanja Traorea u poslednjem minutu prvog poluvremena uspeo da opet vrati Monako u vođstvo.

Ali Beneze je danas bio enigma na koju Kneževi nisu imali odgovor. U 65. minutu je Beneze postigao prvi gol na meču pošto je ostao sam kao duh pred golom Monaka. Nabil Dirar je šest minuta kasnije opet vratio Monako u vođstvo, ali je greška golmana Subašića posle udarca Benezea ostavila Monako bez dva boda i pobede.

LIGA 1 - 8. KOLO

Rems - Lil 1:0 (0:0)