""
""

Juventus po običaju dobio u Bergamu, novi rekord Bufona! Sasuolo zaustavio očajni Milan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.03.16. | 16:56

Juventus je sam na vrhu, Stara dama odbila je napad prvog pratioca Napolija i pobedom u Bergamu nad Atalantom od 2:0 u 28. kolu Serije A potvrdila da je i dalje najveći favorit za šampionsku titulu u Italiji.

I ne samo to. Ovaj meč na stadionu Atleti azuri d’Italija pamtiće se po tome što je Đanluiđi Bufon postavio novi rekord Serije A otkad se za pobedu dodeljuje tri boda, jer nije primio gol više od 775 minuta.

Čini se da je ovo bila tipična “juventusovska“ pobeda. Za trijumf je bila dovoljna čvrsta partija u odbrani, a gol i to štopera Andree Barzaljija posle prekida u 24. minutu trasirao je put kao uspehu.

Tada je odbrana Atalante potpuno zaboravila na njega, odnosno zaspali su domaći fudbaleri u pokušaju da naprave ofsajd zamku, a Barzalji je još jednom pokazao koliko dobro ume da se snađe i pred protivničkom mrežom.

Trijumf Stare dame potvrdio je rezervista Mario Lemina četiri minuta pre kraja utakmice, posle asistencije Marija Mandžukića.

Ovo je, inače bila 12. uzastopna pobeda Juventusa nad Atalantom, a poslednjih put to se nije desilo još 17. maja 2009. godine, kada je bilo 2:2.

Sjajni Sasuolo napravio je danas još jedno iznenađenje i na svom stadionu savladao ekipu Milana sa 2:0.

Rosoneri su tako okončali niz od 12 utakmica bez poraza računajući prvenstvene i kup utakmice u Italiji.

I može da se kaže da je Sasuolo sasvim zasluženo došao do trijumfa, trećeg uzastopnog u šampionatu i sada opet diše za vrat Milanu.

Strelac prvog gola za Milan bio je Alfred Dankan u 28. minutu, kada je zakucao loptu sa 15-ak metara pod prečku.

Prethodno je Kejsuke Honda upropastio dve veoma dobre prilike za Rosonere u samo dva minuta.

Sve dileme oko konačnog ishoda na Mapei stadionu otklonio je veoma raspoloženi‚ Nikola Sansone u 72. minutu.

Milanu nije pomoglo ni to što je od 76. minutu imao igrača više posle drugog žutog kartona i isključenja Gregora Defrela.