""
""

Junak dana! Lodigin odbranio dva penala, sudije pogurale Zenit (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.03.14. | 18:23

Andre Vilas-Boas uspešno debitovao u Sankt Peterburgu protiv Krila sovjetov (2:1)

Uspešno je Andre Vilas-Boas počeo avanturu u Sankt Peterburgu. Portugalski stručnjak u četvrtak je promovisan u novog šefa struke Zenita (posle otkaza Lučanu Spaletiju), a četiri dana kasnije doneo je novom timu pobedu u poslednjem meču 22. kola ruske Premijer lige, protiv Krila sovjetov – 2:1 (1:0).

A za to može da zahvali najviše golmanu Juriju Lodiginu, koji je u drugom poluvremenu odbranio čak dva penala! Sjajni čuvar mreže Zenita je pri vođstvu svog tima fantastično reagovao najpre u 59, zatim i u 68. minutu, oba puta ukrotivši udarce s bele tačke paragvajskog napadača Luisa Kabaljera i tako izrastao u jednog od junaka meča na stadionu Petrovski.

Drugi je Brazilac Hulk, strelac dva gola, koji za razliku od Kabaljera nije promašio jedanaesterac,  mada ostaje utisak da je tom prilikom sudija Karasev častio domaćina, jer je Taranov samo sklonio loptu ispred Keržakova. Poklon za domaćina koji je Hulk oberučke prihvatio, a početkom drugog dela matirao Vermenka maltene iz mrtvog ugla i tako ostavio Zenit na drugoj poziciji, tri boda iza lidera Lokomotive.