""

Jovetić probudio Sevilju iz ružnog sna (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.04.17. | 20:32

Došao je i taj dan - Sevilja je pobedila

Navijači Sevilje konačno imaju razlog da se raduju. Andaluzijski džin upisao je prvu pobedu posle šest utakmica i najavio da će ipak da se bori u finišu sezone makar za treće mesto i direktan plasman u Ligu šampiona.

Osvajač Lige Evrope večeras je na svom Sančez Pishuanu savladao Deportivo iz La Korunje sa 4:2 u meču 31. kola Primere.

Stevan Jovetić je ekspresno, već u prvom minutu, pokazao svu svoju snalažljivost u protivničkom kaznenom prostoru i podigao publiku na noge.

Međutim, imao je Deportivo u svojim redovima raspoloženog Francuza Gaela Kakutu koji je znao kako da mu odgovori. I to je i uradio u četvrtom minutu.

Ali, očigledno da danas Sevilja jednostavno nije mogla da izgubi. Odnosno, previše je želela pobedu da bi dozvolila sebi da još jednom razočara navijače. Takav pristup doneo joj je brzo novo vođstvo, a strelac je bio Pablo Sarabija u devetom minutu.

Međutim, Kakuta je očigledno bio spreman da rešeta na Pishuanu, pa je u 25. minutu ponovo zatresao mrežu Sevilje uveo domaćina u nervozu. Ni tu, ipak, nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, jer su navijači Sevilje u 32. minutu opet imali priliku da se raduju.

Ovaj put Hoakin Korea je bio precizan i Andalužani su stigli do vođstva od 3:2. A onda dugo, dugo u drugom poluvremenu nije bilo uzbuđenja. Sve do dva minuta pre kraja utakmice kada je Visam bin Jeder iz neposredne blizine pocepao mrežu Deportiva.