""
""

Još jedan Partizanov šou u punom Pioniru!

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.13. | 22:28

Košarkaši Zadra samo su u prvih deset minuta bili koliko-toliko ravnopravan protivnik

Porazi od Krke i Barselone u prethodne dve utakmice očigledno nisu destabilizovali košarkaše Partizana, koji su svojim Grobarima priredili još jednu košarkašku predstavu za uživanje u srpskom hramu košarke i ubedljivo savladali Zadar rezultatom 80:65. Crno-beli nijednog trenutka nisu doveli u pitanje pobedu nad rivalom iz Hrvatske, a vrlo jakom igrom na oba fronta Zadrani su ostavljeni na milost i nemilost pulena Duška Vujoševića

Partizan je na ovom meču imao čak petoricu košarkaša sa dvocifrenim učinkom, a među njima najviše su se istakli Lovernj sa 16 poena (6/9 za dva, 9sk), Kinsi sa 15 (4as, 5ul) i Milosavljević sa 13. Interesantno je da je Leo Vesterman, koji je u prva tri kola bio jedan od najboljih igrača tima iz Humske 1, meč završio bez poena. Na drugoj strani Car i Ivanov su ubacili po 16 poena.

------------------------------------------

PARTIZAN – ZADAR 80:65 (22:18, 27:14, 14:14, 17:19)

Dvorana: Pionir
Gledalaca: 5.500
Sudije: Damir Javor, Ademir Žurapović, Boris Krejić

Partizan: Aranitović, Lovernj 16, Vesterman, Dalo 4, Milosavljević 13, Bogdanović 11, Gagić 10, Musli 7, Šalić 4, Andrić, Kinsi 15, Bezbradica

Zadar: Ivanov 16, Kraljević 4, Lorens 5, Sango, Sobin 8, Đugum 6, Ramljak 3, Batur 2, Dijan, Car 16 (5/5 za dva), Prostran, Šutalo 5

Posle relativno izjednačene igre u prvih deset minuta, košarkaši Partizana dodali su gas i razbili rivala iz Hrvatske. Glavne uloge na parketu imali su Žofri Lovernj (10p, 6sk 3/4 za dva), Bogdan Bogdanović (9p, 3as, 2/3 za tri) i Terens Kinsi (11p, 5/8 za dva) koji su u prvom poluvremenu ubacili 30 od 49 poena Partizana.

Pomenuti trio napravio je sjajnu saradnju u nekoliko navrata, a odbrana Zadra nije imala rešenje za vrlo atraktivnu igru šampiona regionalnog takmičenja, posebno posle kontranapada. Dobrom igrom u odbrani rivala su sveli na svega 14 poena u drugoj deonici, pa je rezultat u poluvremenu iznosio 49:32.

Zadrani nisu previše pokušavali da uđu u reket, pa su sa distance postigli najveći broj poena. Ipak, imali su svega 3/10 za tri poena, dok su crno-beli ubacili 3/5 van linije 6,75. Oba tima su u 20 minuta imala po osam izgubljenih lopti, a Partizan je dominirao u skoku (9-6 : 5-5), kao i u ostalim statističkim parametrima.

U ekipi Zadra Ivanov je ubacio sedam poena, šest je dodao Car, a pet Šutalo.

Već na startu treće deonice Partizan je serijom 10:2 prednost uvećao i na 25 poena (59:34), pa je od tog trenutka bilo i definitivno jasno da će Zadar doživeti ubedljiv poraz u punom Pioniru.

U poslednjih deset minuta crno-beli su ušli sa prednošću od 17 poena (63:46), pa je pulenima Duška Vujoševića ostalo da samo rutinski privedu meč kraju, što su i učinili - 80:65.

(FOTO: Star Sport - Peđa Milosavljević)