""

KRAJ: Jermenija - Srbija 1:1

Vreme čitanja: 6min | sub. 11.10.14. | 19:53

Orlovi samo do boda u Jerevanu

KRAJ UTAKMICE! Srbija uz mnogo sreće stiže do jednog boda u Jerevanu zahvaljujući odbranjenom penalu Stojkovića i golu Zorana Tošića u 90. minutu.

92. minut - Igraće se pet minuta nadoknade!

90. minut - GOOOOOOOLLLLL! Zoran Tošić postiže lep gol udarcem sa ivice šesnaesterca. Tadić jelepo ostavio loptu za vezistu CSKA, a ovaj jako dobro gađao gornji desni ukao golmana Berezovskog.

89. minut - Sarkisov gađa glavom posle jednog centaršuta, srećom, preko gola. Ali sve je manje vremena. Još samo nadoknada...

85. minut - Sa svih 11 igrača sada se brani Jermenija. Srbija ne može do prave šanse...

83. minut - Stojković je odbranio udarac Picelija! Probao je naturalizovani Brazilac još jednom, ali golman Orlova opet brani.

82. minut - PENAL ZA JERMENIJU! Mitrović je oborio Sarkisova

80. minut - Posle brze kontre domaćeg tima Arujan se našao u dobroj prilici, ali je njegov udarac Stojković lako ukrotio. To je tek treći udarac u okvir gola našeg tima.

78. minut - Sve je manje vremena. Sada bismo bili zadovoljni i bodom...

74. minut - Gudelj napušta igru, ulazi Aleksandar Mitrović. Da li je Advokat zakasnio s ovom izmenom?

73. minut - GOL! Jermenija vodi 1:0. Voskanjan je probio po strani, lepo ubacio na pet metara, a tamo se napravom mestu našao Arzumanjan. Odbrana srpskog tima na čelu sa golmanom Stojkovićem jako je loše odreagovala. Ovo je bio tek drugi ozbiljniji pokušaj domaćina na meču i odmah gol.

71. minut - Advokat konačno nešto menja. U igri je Danko Lazović umesto neubedljivog Đorđevića. Ali, čini se da Srbiji treba i Aleksandar Mitrović na terenu...

67. minut  - Druga izmena u domaćem timu. Izlazi Manučarjan, a ulazi Dašjan iz skopskog Vardara.

63. minut - Sreća za Srbiju! Nastasić je mogao da zaradi isključenje. U stilu Zunjige je udario Manučarjana kolenom u leđa i na svu sreću nije zaradio drugi žuti karton i isključenje. Sudija Hagen mu je progledao kroz prste...

61. minut - Novi pokušaj Srbije posle prekida. Mitrović je probao, ali ni on nije pogodio metu. Da li je vreme za drugog Mitrovića

56. minut - Au, kakva prilika za Srbiju! Tošić je očajno primio loptu kada je bio oči u oči sa Berezovskim i propustio veliku šansu za Srbiju... Vezista CSKA deluje kao potpuno drugi igrač kada igra za nacionalni tim u odnosu na partije koje pruža u dresu Armejaca. Na žalost...

52. minut - Prva izmena kod Jermena. Izašao je zadnji vezni nezgodnog prezimena Mkrtčjan, a ušao ofanzivniji vezista Hovsepjan. Već u sledećem napadu, dobra prilika za Jermeniju. Piceli je centrirao, a Sarkisov glavom sa peterca tukao pored gola.

49. minut - Obećavajuća situacija pred golom Jermenije. Tadić je proigrao Đorđevića koji je loše primio loptu i uprskao šansu da ugrozi Berezovskog

POLUVREME: Bez golova posle prvih 45 minuta igre u Jerevanu. Srbija je dominantnija na terenu, imala je bolje prilike, ali nije oduševila. Jermeni za sada zadovoljniji, rezultat ide na njihovu vodenicu. Čini se da Orlovima nedostaje kreativnosti u veznom redu. Tri zadnja vezna protiv rivala koji se brani sa pet defanzivaca ne deluju kao recept za uspeh. Ivanović, Tadić i Đorđević su imali najbolje prilike za Orlove, Piceli je propustio najbolju šansu za Jermene kada je Stojković sjajno intervenisao.

45. minut - Nastasić je zaradio žuti karton. Ipak, Jermenija nije uspela da izvuče nesšto iz solidne šanse da ugrozi gol Srbije iz prekida...

41. minut - Još jedna odlična prilika za Orlove! Idealan centaršut Kolarova sa lebog krila, Đorđević je bio sam na pet metara, ali je loše zahvatio loptu glavom i šutirao pored gola. Šteta...

39. minut - Nepotreban faul Nastasića na 20 metara od našeg gola. Pokušao je levonogi Piceli iz slobodnog udarca, ali je šutirao jako loše i lopta je otišla visoko preko gola.

37. minut - Još jedan šansa za Srbiju! Tošić se vešto izborio za poziciju pred golom Jermena, šutirao iskosa sa nekih sedam, osam metara, ali pravo u Berezovskog

31. minut - Najopasniji pokušaj Jermenije! Picceli je šutirao sa 20 metara, lopta je išla u sam ugao našeg gola, ali je Stojković sjajno odbranio. Majstorska odbrana našeg čuvara mreže!

29. minut - Odmah je pokušao Kuzmanović udarcem sa 20 metara, ali je Berezovski opet izbio u korner. Posle četvrtog udarca iz ugla, Srbija je imala sjajnu šansu. Ivanović je sa pet metara tukao glavom, ali lopta se od zemlju odbila preko gola...

27. minut - Marković ipak ne može da nastavi meč. Izgleda da je u pitanju ta famozna povreda trbušnog zida. Zamenio ga je Zdravko Kuzmanović. To bi moglo da znači da će se Tadić preseliti na Markovićevu poziciju desnog krila, dok će Kuzmanović igrati ispred Matića i Gudelja

23. minut - Lazar Marković je na kratko bio van terena zbog problema sa povredom, ali brzonogi Čačanin se vratio u igru jer očigledno da povreda nije obiljnije prirorde. Zabrinjavajuće je to što se sa bolnom grimasom držao za predeo abdomena, a poznato je da je u prošlosti imao mnogo problema sa povredom trbušnog zida.

20.minut - Najbolja prilika za Srbiju na meču. Pokušao je Tadić sa 20 metara, a Berezovski krajnjim naporima izbacio loptu u korner. Ni treći udarac iz ugla nije doneo šansu za Orlove...

19. minut - Srbija i dalje opseda gol Jermenije, ali bez konretnih prilika. Centaršutevi ne uspevaju da pronađu Đorđevića, Jermeni vrebaju priliku iz kontranapada.

14. minut - Pokušao je Kolarov udarecm iz slobodnog udarca sa preko 25 metara udaljenosti, ali lopta je završila u naručju golmana Berezovskog. Prvi šut u okvir gola na meču...

12. minut - Bez prilika za gol na stadionu Republika. Srbija ima veći posed lopte, Jermeni pokušavaju kontranapadima, a Filip Đorđević teško uspeva da se izbori za poziciju pored zgusnute odbrane domaćeg tima...

5. minut - Srbija je preuzela incijativu, a prvi pokušaj ka golu Berezovskog je imao Nemanja Gudelj koji je šutirao preko gola sa 20 metara...

2. minut - Prvi opasan napada Jermenije. Piceli je prebacio odbranu Srbije i tražio brzonogog Sarkisova, ali je Stojković bio oprezan i na vreme pokupio loptu. Najava kakve akcije jermenskog tima nas očekuju...

1. minut - Počeo je meč u Jerevanu!

17.55 - Stadion Republika koji ima maskimalan kapacitet od 14.000 mesta nije ispunjen do poslednjeg mesta. Na tribinama je oko desetak hiljada navijača.

17.51 - Ako niste znali, golman i kapiten jermsnkog nacionalnog tima Roman Berezovski (Dinamo Moskva) ima punih 40 godina i ubedljivo je najstariji igrač na terenu stadiona Republika u Jerevanu.

17.45 - Selektor Srbije se odlučio da Ivanovića ipak ne gura na štopersku poziciju uprkos činjenici da Stefan Mitrović i Matija Nastasić nisu odigrali nijedan minuta za svoje klubove u tekućoj sezoni. Alternative u odbrani su Duško Tošić i Nenad Tomović, pošto nema povređenih Baste i Rukavine...

17.35 - Poznati su sastavi za meč u Jerevanu. Dik Advokat se odlučio za identičnu startnu postavu kao u nedavnom meču protiv Francuske. U prvih 11 Nemanja Gudelj je dobio prednost u odnosu na Miloša Jojića, dok je Filip Đorđević zaslužio Advokatovo poverenje pre Aleksandra Mitrovića. Jermeni u utakmicu ulaze sa pet odbramebanih igrača, umesto Mhitarjana igra naturalizovani Brazilac Piceli, a u napadu su Manučarjan i Sarkisov.

JERMENIJA (5-3-2): Berezovski - Hovhanisjan, Harojan, Arzumanjan, Voskanjan, Hajrapetjan - Mkrtčjan, Edigarjan, Piceli - Sarkisov, Manučarjan

SRBIJA (4-2-3-1): Stojković - Ivanović, Nastasić, Mitrović, Kolarov - Gudelj, Matić - Tošić, Tadić, Marković - Đorđević

Skoro decenija i po prošla je od poslednjeg učešća naše reprezentacije na evropskim prvenstvima, a u poslednjih 30 godina samo jednom smo bili na najvećem fudbalskom samitu Starog kontinenta, i to 2000. u Holandiji i Belgiji.

Na početku eliminacionih borbi za EURO 2016 u Francuskoj očekuje nas još jedna selekcija iz nekadašnjeg SSSR-a – Jermenija! Reprezentacija bivšeg Sovjetskog Saveza, ali i većina nacionalnih timova nastalih njegovim raspadom, uvek su nam bili „kost u grlu“. Protiv SSSR-a imamo tragičan bilans 2-4-11, gore nego sa Argentinom, Brazilom, Nemačkom ili Italijom! Ništa bolje nismo prolazili ni u okršajima s Rusijom (1-5-4), dok su nas Ukrajinci „čistili“ gde god su stigli (0-0-4). Ipak, dve najveće blamaže modernog doba svakako su neuspesi protiv Azerbejdžana i Kazahstana.

Ako je za utehu, barem s Jermenijom imamo pozitivan bilans: odigrali smo tri utakmice, zabeležili pobedu i remi u kvalifikacijama za EP 2008. (3:0 i 0:0), uz još jedan trijumf u prijateljskom odmeravanju snaga 2012. i to kao gosti (2:0). Iz sadašnjeg sastava protiv Jermena su već igrali Stojković, Ivanović, Kolarov, Petrović, Kuzmanović, oba Tošića, Marković i Tadić, a Danko Lazović je čak bio strelac u kvalifikacijama 2006.

(FOTO: Star sport)