"Keln"

Jarčevi koračaju ka eliti, preokret Lavova i Ljubičica

Vreme čitanja: 2min | sre. 26.03.14. | 20:09

Kajzer i Arminija jedini podelili bodove - 1:1

KelnKeln je jednim udarcem ubio dve muve – ponovo se učvrstio na liderskoj poziciji i izbacio iz trke jednog od kandidata za plasman u Bundesligu. Jarčevi su lako izašli na kraj sa Karlsruerom – 2:0, a golove su postigli Brečko u 29. i Helmes u 58. minutu.

Kajzerslautern je prokockao priliku da se protiv Arminije iz Bilefelda vrati u borbu za povratak u elitu – 1:1. Crveni đavoli su lepo otvorili meč, poveli preko Orbana u 36. minutu, ali su pali u finišu prvog poluvremena i dozvolili davljenicima da Miler donese izjednačenje i, na kraju, bod.

Viđena su i dva preokreta - u Kotbusu i u Aueu. Energi je poveo u 25. minutu preko Fetša, ali je u nastavku na teren izašao potpuno drugi tim, pa je Minhen 1860 zahvaljujući Stahlu u 47. i Adlungu u 70. minutu odneo kući ceo plen. Nije ni čudo što je Energi zakucan za dno Cvajte...

Ercgebirge je odigrao prvo poluvreme daleko ispod svog nivoa, što je Frankfurt i iskoristio preko Gorlica u 30. minutu, ali je u nastavku uspeo da dođe sebi i preko Silvestra u 59. i Benatelija u 77. minutu preokrene rezultat i na pravi način čestita 52. rođendan treneru Falkeu Gecu.