Iz keca u dvojku: Amkar zakucao Mordoviju na dno, Jovičić asistirao! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 28.09.15. | 17:51

Ekipa iz Perma stigla do važnog trijumfa – 2:1

Sezona je još u začetku, ali ulog u meču između Amkara i Mordovije je bio prilično veliki. Znalo se da će pobednik dobiti veštačko disanje, dok će poraženi biti osuđen na golu brobu za opstanak.

Na kraju sasvim zasluženu pobedu odneo je domaćin (2:1) u čijim redovima je sasvim solidno odigrao srpski internacionalac Branko Jovičić. Nekadašnji vezista Borca iz Čačka asistirao je Šavaevu za izjednačujući gol u 55.minutu.

Činilo se tokom prvog poluvremena da bi gosti mogli da naprave malo iznenađenje. Mordovija, koja ima velike finansijske brige, povela je u 24.minutu Mukhametšina. Čak i solidan nastup u tom delu igre nije bio dovoljan Mordoviji da se sa pozitivnim rezultatom vrati iz Perma i prekine niz od četiri poraza.

Ne već opisan način Amkar je izjednačio, a konačan rezultat postavio je Piv golom iz penala u 67.minutu.