""

Iranac na klupi preporodio Verder, Lever nastavio po starom

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.10.16. | 20:23

Novi poraz jednog od najboljih timova Bundeslige

Pobeda na vrućem terenu i protiv uvek neugodnog Majnca (3:2), pa onda veliki trijumf u derbiju sa Dortmundom (2:0) i navijači Leverkuzena su konačno pomislili da je Roger Šmit posložio sve kockice kako treba, da će po mnogima drugi favorit Bundeslige zaigrati u skladu s mogućnostima, međutim, Bajer nastavlja po starom. Toplo-hladno! Ovoga vikenda minus.

Preporođeni Verder sa novim trenerom, mladim Irancem Aleksanderom Nurijem, savladao je favorizovani Lever rezultatom 2:1 i potvrdio da je kriza iza ovog tima.

Prednost domaćinu na Vezeru doneo je Zlatko Junuzović koji je u pravom trenutku naleteo na jednu odbijenu loptu i smestio je u mrežu u 13. minutu. Bajer je odmah posle primljenog gola preuzeo kontrolu igre, uspostavio dominaciju i na vreme izjednačio preko Čalhanoglu (tek drugi gol u karijeri glavom i oba je dao protiv Verdera), ali kada se mogao očekivati preokret, u skladu s onim što smo gledali na terenu, Verder je ponovo stekao prednost i trasirao put ka pobedi.

Mladi Usman Mane, napadač iz Gambije, u 59. minutu posle uigrane akcije iz prekida došao je do lopte u srcu šesnaesterca i u padu uspeo da uputi šut, ispostavilo se, "smrtonosan" za goste - 2:1. Verder je sova tri boda konačno pobegao iz zone ispadanja, dok Bajer nastavlja da kaska za grupom timova iz vrha...