Ima li koga u VAR sobi? Smešni penali pogurali Mihu iznad crte (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.04.19. | 22:24

Dva neverovatna jedanaesterca dosuđenja Bolonji

Tri penala, dva gola za tri boda! Mogao je Siniša Mihajlović komotno da poljubi belu tačku posle pobede Bolonje nad Kjevom, jer je pogocima iz jedanaesteraca njegov tim isplivao iznad crte za opstanak – 3:0.

Bez obzira što je davno digao ruke od borbe za opstanak, Kjevo je odigrao mušku utakmicu na Renate Del’Aru. Odolevali su Leteći Magarci Đenovi, koja je morala da pobedi po svaku cenu, jer „jeftinije“ bodove u borbi za opstanak nigde neće naći.

Momenti odluke desili su se sredinom drugog poluvremena. Igrao se 65. minut kada je Sorijano krenuo u prodor kroz dvojicu igrača i pao, a sudija je pokazao na penal, iako tu teško da je bilo prekršaja. Pulgar je bio siguran – 1:0.

Samo tri minuta kasnije ponovo je lopta bila na kreču. I ponovo jedna komična odluka sudije, jer je Sansone  pao sam od sebe usred šesnaesterca. Uzalud su se bunili gosti, Pulgar je ponovo namestio loptu i pogodio – 2:0.

Do kraja je Kjevo ostao sa igračem manje kada je isključen Bani u 79. minutu, a Dejks je uvećao prednost Bolonje do 3:0.

Posle 31. kola Bolonja je prva iznad crte, sa dva boda više od Empolija. Četvrtu pobedu upisao je Siniša Mihajlović u poslednjih pet kola. Deluje da je opstanak na vidiku.

Srpski internacionalac Nenad Tomović je celu utakmicu presedeo na klupi Kjeva.

(FOTO: Reuters)