"U Galati neverica"

I Inanova akrobacija pala je u senku Galatinog kockanja: Brutalni Muslera sprečio bruku na Bosforu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.03.15. | 20:05

Istanbul Bašakšehir nije nimalo naivan rival – 2:2

U Galati nevericaOd gotovog veresija na jedinstveni način turskog fudbala. Galatasaraj je u svojim rukama imao sve, ali je za njegove navijače sa slabijim srcem traumatičnoj završnici susreta sa Istanbul Bašakšehiro uspeo da - poput one krave koja šutne kofu punu mleka – ispusti dva gola prednosti i u razmaku od manje od šest minuta sigurnu pobedu pretvori u remi od 2:2.

Pad koncetracije koji bi skupo mogao da košta istanbulske Lavove, jer se posle pobede u ljutom gradskom derbiju u život vratio i Fenerbahče, a preti i Bešiktaš. I jedni i drugi sutra bi mogli da svrgnu Galatu sa čela tabele, pod uslovom naravno, da ovi prvi slave na gostovanju kod Genčlebirligijem, a drugi kkod kuće dobiju Erdžijes.

A sve je počelo kao u snu. U 43. minutu – kako ono kažu najboljem trenutku za gol – Sabri Sarioglu je poslao centaršut sa desnog krila u srce protivničkog kaznenog prostora, a Seldžuk Inan akrobatskim volejom doveo Galatu u vođsto od 1:0. I Burak Jilmaz, koji je zbog parnih kartona meč pratio sa tribina, bio je impresioniran Inanovim potezom.

Čim je počelo još jedna lopta u mreži gostiju. Ovaj put ne toliko atraktivno, mada Jasin Oztekin zaslužuje sve pohvale za prodor pored čuvara i asistenciju ka Umutu Bulutu, kojem nije bilo teško da zatrese nebranjeni deo mreže,

I potom 30 minuta koje su nagoveštavale sve osim ludnice u samoj završnici. Niko to nije mogao da predvidi. Ni nebeski skok Mehmeta Batdala, ni odbitak na koji je natrčao 20-godišnji Enver Čenk Šahi. Uz dosta sreće. Lopta kao da je bežala od dommaćih fudbalera.

Ona već za Turke tradicionalna nadoknada vremena od pet i kusur minuta nije pomogla. Štaviše, umalo Turk Telekom arena nije apsolutno zanemela. Imao je Bašakšehir poklon šansu za potpuni preokret, ali je Fernando Muslera predao žrtvu bacivši protivničkog napadača u nebo kada je ispred njega bio samo golman Galate.

Sudija ipak nije prihvatio žrtvu, već je pomilovao Musleru pokazavši mu samo žuti karton. Neverovatno.