""
""

Hrvatski komentator, drugi deo: Nećemo valjda izgubiti dve utakmice na dramu? Hoćete, hoćete (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 28.01.17. | 22:55

Hrvatska posle nove drame izgubila i meč za bronzu na Svetskom prvenstvu od Slovenije

Novi veliki udarac za hrvatski rukomet. Reprezentacija Slovenije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Francuskoj, i to pošto je u meču za treće mesto u Parizu nadoknadila osam golova manjka i pobedila Vatrene sa 31:30.

Ovo je prva medalja za Sloveniju na svetskim prvenstvima, a najveći uspeh pre ovoga bila joj je srebrna medalja sa Evropskog prvenstva 2004. godine.

Tim koji predvodi Veselin Vujović gubio je u drugom poluvremenu sa 24:16, ali je uspeo da zaustavi napade "kauboja".

Slovenija je u završnici drugog poluvremena zaigrala mnogo bolju odbranu i počela je da stiže zaostatak, a 10 minuta pre kraja, prišla na "minus četiri", 25:29, posle čega je postigla još četiri gola za izjednačenje.

Luka Šebetić je tada konačno dao gol za Hrvatsku, koja je opet povela, 30:29, ali je Blaž Janc odmah u sledećem napadu izjednačio.

Hrvatska nije iskoristila sledeći napad, a Borut Maškovček 58 sekundi pre kraja doveo Sloveniju u vodjstvo, prvi put od 1:0 i 3:2.

Gašper Marguč, Dargo Cingesar i Marko Bezjak dali su po četiri gola za Sloveniju, a Hrvatsku je predvodio Luka Cindrić sa sedam golova.