""
""

Hrabra Valensija ipak 'tanka' za Mesija

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.13. | 22:48

Argentinac postigao het-trik, domaćin mogao i do boda, ali je Barselona ipak zasluženo došla do sva tri boda – 2:3

Najbolji igrač planete Lionel Mesi zbog povrede butnog mišića bio je pod znakom pitanja za meč sa Valensijom, ali je ipak izašao na Mestalju i još jednom zablistao. Barselona je golovima mladog Argentinca vodila sa ogromnih 3:0, potom primila dva pogotka, ali je u nastavku meča uspela da sačuva stečenu prednost – 3:2.

Mesi je pogotkom u 11. minutu potpuno isekao domaću odbranu, koja je u 39. i 41. minut poklekla još dva puta gotovo na identičan način. Ipak, Argentincu se sa druge strane hrabro suprostavio Elder Postiga. Portugalac je dva puta u nadoknadi prvog poluvremena vremena majstorski tresao mrežu Viktora Valdesa i uneo ogromnu neizvesnos u meč.

U drugom poluvremnu znatno hrabrija igra Valensije, što je otvorilo veliki broj prilika za Katalonce, ali je Mesi u nekoliko puta mašio zicere.

Kada se sve to stišalo do velikog boda su mogli Slepi miševi. To se posebn odnosi na trenutak iz 86. minuta, kada je Žonas sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

Malaga je u Sevilji na stadionu Ramon Sančez Pishuan došla do prvog boda u sezoni i najavila znatno bolje dane na La Rosaledi – 2:2. Gosti su dva puta vodili na ovom meču golovima Moralesa i Santa Kruza, ali je oba puta rezultat uspeo da poravnja Kevin Gameiro.