Horor u Nici (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 02.03.18. | 20:56

Stravičan sudar glavama Dantea i Edgara Ijea

Nica je pobedila Lil sa 2:1 u uvodnom meču 28. kola, ali nikome ko je gledao ovu utakmicu nije bilo prijatno u samoj završnici kada smo gledali pravu damu na terenu. Bogme, borbu za život.

Razlog je žestoki sudar između štopera domaćih Dantea i desnog beka gostiju Edgara Ijea u kojem je Portugalac izvukao deblji kraj. Obojica su išli na loptu, nije bilo namere od strane kapitena Nice da povredi rivala, ali ga je udario čelom direktno u lice i zaista je delovalo strašno na snimcima.

Horor scena. Delovalo je da mu je Dante smrskao facu u sudaru.

Taj strašni detalj obeležio je utakmicu u kojoj je Nica slavila zahvaljujući pogocima Marija Balotelija u petom (to je 3000. gol Nice u francuskoj eliti) i Vajlana Siprijena u 81. minutu.

Lil je imao šansu da se izbori za pobedu nakon što je Arauho u 52. minutu izjednačio na 1:1, ali je na kraju do izražaja došao kvalitet domaćina koji su novom pobedom još više gurnuli Doge ka drugoj ligi.

FRANCUSKA 1 - 28. kolo

Nica - Lil 2:1 (1:0)