"Majstorija napadača Hala"

Hladnokrvni Mane, šmekerska peta N’Dojea i konačno Aston Vila... U 94. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 03.03.15. | 22:45

Sautempton savladao Kristal Palas, bez pobednika u susretima Hal – Sanderlend i Aston Vila – Vest Bromvič Albion

Majstorija napadača HalaKonačno u pravoj brzini! Sautempton se u 28. kolu Premijer lige dugo mučio sa Kristal Palasom, ali je Sadio Mane u 82. minutu probio bedem pred golom Hulijana Speronija i prekinuo niz Svetaca od tri meča bez pobede – 1:0. Ujedno je i tim Ronalda Kumana, koji je i ovaj put – četvrti na poslednjih pet utakmica – Dušana Tadića ostavio kao džokera na klupi, sačuvao u trci za mesto u Evropi, pa i Ligi šampiona.

Iako se činilo da će Palas odoleti. Filip Đuričić je sa saigračima pokušavao, ali se odbrana gostiju dobro držala. Sve do tog 82. minuta kada je Mane povukao loptu napred, dodao je Džejmsu Vord-Prouzu, a potom se lepo namestio i sačekao da vidi ishod akcije. Kada je Speroni odbranio Vord-Prouzov udarac Senegalac je bio tačno gde treba i hladnokrvnim lobom preko golmana Palasa doneo Sautemptonu prvu pobedu u poslednja četiri kola.

Veče ćemo pamtiti po još jednom Senegalcu. Dame N’Doje je u okršaju Hala i Sanderlenda po ko zna koji put demonstrirao da ima njuh ubice. Nažalost po njegov tim to nije bilo dovoljno za pobedu – 1:1. "Krivac" za ispuštenu pobedu bio je iskusni golman Alan Mekgregor, koji nije najbolje reagovao na centaršut Patrika van Anholta, pa je Džeku Rodvelu ostalo samo da sa nekoliko centimetara ćušne loptu u nebranjenu mrežu.

Ta Mekgregorova reakcija bila je verovatno najgori potez utakmice. Najbolji je bez sumnje izazvao N’Doje. Prizemno ubacivanje Toma Hadlstona i majstorska reakcija zimske pridošlice iz moskovske Lokomotive. I njegov treći gol na isto toliko utakmice na Halovom Kingston stadionu. Da klupske kolege igraju kao on ne bi Tigrovi brinuli oko opstanka.

Isti problemi more i Aston Vilu, ali se večeras nešto lakše diše na Vila Parku. U okršaju sa gradskim rivalom Vest Bromvič Albionom Kristijan Benteke je u četvrtom minutu sudijske nadoknade pogodio za 2:1 i kraj crne serije od sedam uzastopnih pobeda u Premijer ligi.

Gabrijel Agbonlahor je postigao prvi gol za Aston Vilu, svoj prvi posle 14 posnih prvenstvenih mečeva. Takođe i prvi koji je Vest Brom primio posle 440 minuta igre. Vest Brom je pak delovao potpuno bezopasno. Prvi šut u okvir protivničkog gola uputio je tek u 67. minut. Učinio je to Saido Berahino. A on se već istakao kao prilično siguran egzekutor. Iz prvog pokušaja gol za izjednačenje i 12. Berahinov pogodak u ovoj sezoni.

I taman kada se učinilo da će navijači na Vila Parku morati da nastave da čekaju prvu ligašku pobedu još od 7. decembra začula se pištaljka sudije Džonatana Mosa. Igrao se četvrti minut sudijske nadoknade. Kristijan Benteke nije se uplašio – 2:1.

Aston Vila je konačno izašla iz zone ispadanja. Barem da prenoći.