Hladni Šveđanin Bergstrom pokorio Jekaterinburg (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 18.04.16. | 18:15

Rubin savladao Ural sa 1:0 na zatvaranju 24. kola ruskog šampionata

Radost fudbalera iz Kazanja

Rubin je na zatvaranju 24. kola slavio u derbiju sredine tabele kao gost protiv Urala sa 1:0.

Iako je domaćin bio nadmoćniji u većem delu meča i imao dobre šanse, čak i udarac sa bele tačke, gosti iz Tatarstana strpljivo su sačekali finiš kada su kaznili posle kornera neopreznost Urala. Strelac pobedonosnog gola u 75. minutu bio je štoper Rubina, Šveđanin Bergstrom, koji je sjajno skočio na prvoj stativi i matirao golmana domaćina.

Ural je mogao da dođe do prednosti u prvom poluvremenu, ali je Čileanac Asevedo promašio najstrožu kaznu koju je glavni sudija dosudio zbog igranja rukom jednog fudbalera Rubina. Domaćin je na kraju kažnjen zbog tog promašaja, a ovom pobedom Rubin, koji je loše započeo sezonu, prišao je osmoplasiranom Uralu na četiri boda zaostatka.

Marko Dević dobio je šansu u redovima Rubina u poslednjih dvadesetak minuta.