Hauard sa sto ruku zaustavio Pevce (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.08.15. | 20:35

Golman Evertona branio kao lud u remiju sa Totenhemom na Vajt Hart Lejnu (0:0)

Hauard je pročitao Kejna

Totenhem i Everton podelili su bodove (0:0) na Vajt Hart Lejnu u poslednjem meču subotnjeg programa Premijer lige. Samo su golovi falili pa da utakmicu u Londonu dobije najvišu ocenu, ovako, videli smo puno borbe i nekoliko dobrih šansi na obe strane, pre svega za domaćina.

Posebno se istakao golman gostiju Tim Hauard koji je maestralno zaustavio sve udarce fudbalera domaćina i zasluženo poneo epitet igrača utakmice. Pevci su čak 20 puta šutirali na gol Evertona, ali je mreža Karamela ostala netaknuta.

Gostujući tim prvi je zapretio u 17. minutu, Tom Kleverli je raspalio po lotpi sa ivice šesnaesterca, a Ugo Loris fenomenalnom odbranom sačuvao mrežu. Uzvratio je Totenhem u 23. minutu, Hari Kejn se iskrao odbran igostiju izašao sam pred američkog golmana, ali je Hauard bio dobro postavljen.

Dobre šanse za Pevce propustili su i Rajan Mejson i Nabil Bentaleb na isteku pola časa igre, a i u nastavku u 55. minutu mladi Mejson se ponovo obrukao. I on je izašao sam pred golmana Evertona, ali je Amerikanac opet bio na nivou. Dobru šansu u nastavku propustio je i Naser Čadli u 66. minutu, a u 76. minutu Hariju Kejnu je, čini se opravdano, poništen gol.