"Sone Aluko - junak gostujućih navijača"

Hal iščupao bod Evertonu, Aluko postigao pogodak iz jedinog šuta Tigrova u okvir gola (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 03.12.14. | 22:35

Lukakuov gol nije bio dovoljan, pošto je u drugom delu igre ekipa Tigrova postigla prvi gol na Gudisonu u drugim poluvremenima od kada postoji Premijer liga za konačnih 1:1

Sone Aluko - junak gostujućih navijačaEverton i Hal su remizirali na Gudison Parku rezultatom 1:1, a zanimljivo je da je Hal postigao gol iz jedinog šuta u okvir gola na meču. Ovim remijem Tigrovi su prekinuli niz od četiri poraza u Premijer ligi.

Vodeći pogodak za Everton postigao je Romelu Lukaku posle odlične asistencije Kevina Miraljasa. Taj gol koji je postigao korpulentni Belgijanac bio je njegov peti na Gudison parku na prethodnih osam utakmica.

Nikica Jelavić je jedini koji je imao dve šanse za Hal u prvom delu igre, dok je sa druge strane konstantno pretio Lukaku, pre nego što je i postigao taj pogodak. Pored njega, prilike su imali Lion Osman i Muhamed Bešić, ali su njihovi pokušaji bili osujećeni.

Nijedan igrač Hala do ovog meča nije postigao gol u drugom poluvremenu u Premijer ligi protiv Evertona.

Umalo da na samom početku drugog dela igre Mohamed Dijame prekine to prokletstvo, ali nije mu uspelo pošto je njegov pokušaj iz srca šesnaesterca u korner izbacio Fil Džagijelka. Odmah je odgovorio Everton, ali je Miraljas za nekoliko centimetara prebacio gol šutem izvan šesnaesterca, a loptu mu je dodao aktivni Lukaku.

U 53. minutu je Sone Aluko morao da zameni upravo Dijamea, pošto se ovaj povredio.

Samo sedam minuta kasnije je upravo ovaj igrač i postigao izjednačujući gol, i uspeo da prekine taj crni niz Hala u duelima sa ekipom sa Gudisona. Pogodak je pao posle divne akcije, pošto je pogotku prethodilo šest pasova. Akciju je na sredini terena započeo Džejk Livermor, a Nikica Jelavić je upisao asistenciju.

U narednih dvadesetak minuta nije se dešavalo ništa zanimljivo na terenu pošto je ekipa Stiva Brusa dobro zatvorila sve prilaze svom golu.

Ovim remijem Hal se popeo na 17. mesto, izjednačivši se po bodovima sa osamnaestoplasiranim Barnlijem, dok je domaća ekipa propustila da se na tabeli poravna sa Totenhemom, Njukaslom i gradskim rivalom Liverpulom i tako dođe na deobu osmog mesta.