""
""

Gruzijski „Ibra“ srušio Đenovu posle dva meseca: Empoli u osmini finala Kupa Italije (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 03.12.14. | 20:14

Sjajni Gruzijac sve nade Đenovljana srušio u 75. minutu popularnim „škorpionom“, u stilu Zlatana Ibrahimovića - 2:0

Đenova je pala posle dva meseca, ali u Kupu Italije, takmičenju koje Grifonima sasvim sigurno nije bilo u prvom planu nakon odličnih partija u uvodnom delu sezone Serije A. U svakom slučaju, od izabranika Đan Pjera Gasperinija u 1/16 finala Kupa Italije bio je bolji nadahnuti Empoli, koji je efektnim golovima obezbedio prolaz u osminu finala najmasovnijeg takmičenja u italijanskom fudbalu - 2:0 (1:0).

Domaći su na vreme otvorili odbranu gostiju i preko urugvajskog veziste pozajmljenog iz Intera, Dijega Laksalta, već u petom minutu došli do prednosti.

Gostima kup možda nije primarno takmičenje, ali su u nastavku meča na sve načine pokušavali da dođu do izjednačenja i vrate se u igru za plasman u narednu rundu, ali nisu uspeli

Sve nade Đenovljana u 73. minutu popularnim „škorpionom“, u stilu Zlatana Ibrahimovića, srušio je gruzijski napadač Levan Mčedlidze, pogotkom koji će ove večeri sasvim sigurno proći kroz TV špice svih sportskih emisija širom Starog kontinenta.

21.00: Sampdorija - Breša

*Osam ekipa koje produ ovu fazu pridružice se Juventusu, Romi, Fiorentini, Interu, Parmi, Napoliju, Torinu i Milanu u osmini finala.

(FOTO: Screen Shot)