"Alesandro Matri je bio junak pobede Lacija nad Rozenborgom "

GRUPE G, H i I: Šamari Bazelu i Violi, herojski Lacio, albansko stradanje i probuđeni Mario Gomez (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.10.15. | 20:56

Lacio i Lokomotiva na dobrom putu da se pšalsiraju u narednu faziu, šokantni rezultati u grupi I

Alesandro Matri je bio junak pobede Lacija nad Rozenborgom

Fiorentina vodi kolo u itaijanskoj Seriji A, ali joj u Evropi nikako ne ide. Večeras je na svom terenu doćivela šokantan poraz od poljskog Leha (0:2), posle tri kola ima isto toliko bodova i nalazi se u teškoj situaciji kada su u pitanju šanse za naredenu rundu.

Dva puta je odbrana Fiorentine amaterski reagovala i gledala kako gosti iz Poljske rešetaju nemoćnog Sepea. Poljaci su izveli dve školske akcije i dve povratne lopte su bile dovoljne za tri boda u Firenci. Gol Đuzepea Rosija je bio dovoljan samo za častan poraz.

U istoj grupi, Bazel je takođe doživeo šokantan poraz na svom terenu. Bodove sa Sent Jakobs Parka je podneo Belenenses iako je u 15. minutu švajcarski šampion poveo preko Langa. Međutim, Portugalci su uspeli da preokrenu do kraja prvog poluvremena, sačuvaju prednost do kraja meča i ostanu u ravnopravnoj trci za plasman u narednu rundu.

Za razliku od Fiorentine, Lacio je na dobrom putu da se plasira u šesnaestinu finala. Rimljani su savladali Rozenborg 3:1 iako su od šestog minuta igrali sa igračem manje. Alesandro Matri je prvo načeo Norvežane, a onda asistirao Felipeu Andersonu za drugi gol. Rozenborg se na kratko vratio u igru, ali je Radu iznudio penal iz kojeg je Kandreva pogodio za konačnih 3:1 i postavio konačan rezultat. Rozenborg je imao i penal u finišu meča, ali ga nije iskoristio.

Lacio ima sedam bodova, a po četiri imaju Dnjepar i Sent Etjen koji su večeras odmerili snage u Ukrajini, a gosti su slavili minimalcem posle majstorske solo akcije Amume u 44. minutu.

U dobroj situaciji je i moskovska Lokomotiva. Iako je večeras odigrala 1:1 na svom terenu sa Bešiktašom, ima sedam bodova i zajedno sa Turcima je u pol poziciji za narednu rundu. Železničari su vodili golom Majkona, ali je Mario Gomez u 64. minutu izjednačćio hirurški preciznim udarcem sa distance i pokazao da se i definitivno vraća u golgetersku formu. Ubrzo je Ćorluka bespotrebno dobio crveni karton, pa je Lokomotiva morala da bude zadovoljna bodom.

Konkurent Lokomotivi i Bešiktašu je lisabonski Sporting koji je večeras deklasirao alabanski Skenderbeg na svom terenu - 5:1.