""

Grozno je bilo Zenitu u Čečeniji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.11.16. | 17:10

Bekim Balaj sa dva gola srušio velikana iz Sankt Peterburga

Destilo se i to, Zenit je izgubio u ruskom prvenstvu. Prvi put od 24. aprila fudbaleri kluba iz Sank Peterburga morali su da polože oružje u Premijer ligi. A to se desilo u srcu Čečenije, u Groznom protiv Tereka koji je slavio sa 2:1 u utakmici 13. kola.

Pokazalo se još jednom da čečenski klub ume da bude tvrd orah za Zenit, a ovo je višestrukom šampionu Rusije drugi poraz zaredom od Tereka.

Sve je dobro počelo po Zenit, jer je gost poveo već u 10. minutu preko Roberta Maka.

Sudbinu je ipak htela da bude drugačije. Junak domaćih navijača večeras je bio 25-godišnji albanski napadač Bekim Balaj. Ovaj momak postigao je oba gola za Terek i to periodu od 34. do 38. minuta.

Potpuni preokret delovao je, malo je reći šokantno, za fudbalere Zenita koji se nisu oporavili do kraja utakmice.

Za razliku od Zenita, ekipa Rostova podsetila je danas na prošlosezonske partije, pošto je na svom terenu savladala Arsenal iz Tule sa 4:1. Najbolji akter utakmice bio je dvostruki strelac Aleksandar Erohin.