""
""

Golman Rode čašćavao Cvole

Vreme čitanja: 1min | pet. 15.03.13. | 22:13

Cvole pobedio kluba iz Kerkradea sa 3:2 golom Denija Avdića u 73. minutu, ali je meč ostao upamćen po kiksevima čuvara mreže gostiju.

Utakmicom Cvole – Roda, otvoreno je 27. kolo Eredivizije. Domaći tim je slavio sa 3:2 posle fenomenalnog prvog poluvremena u kojem su viđena četiri gola, ali i utakmice u kojoj se nije proslavio golman gostiju Mateuš Prus.

Roda je povela preko svog najbolje strelca Malkija već u šestom minutu, ali su domaći poravnali samo četiri minuta kasnije kada je Van Hintum pogodio. Mada, gol ide na dušu Prusa koji je inače rezervni golman Rode i u ovom meču je menjao povređenog Kurtoa. I drugi gol Cvolea je pao najviše zahvaljujući lošoj intervenciji Prusa, a ovoga puta je Moktar bio strelac. Međutim, ubrzo je Roda pokvarila slavlje domaćih. U 36. minutu je Bimans bio najviši u skoku i izjednačio na 2:2.

Za razliku od vatrenog prvog poluvremena, drugo je bilo poptuno nezanimljivo. Mogao je Malki u finišu meča da opet dovede goste u vođstvo, ali je domaći golman odbranio. Kazna je stigla preko najboljeg strelca domaćih, Denija Avdića. Švedski napadač na pozajmici iz Verdera je stigao do osmog gola u sezoni, a ovoga puta nije pogrešio Prusa, već defanzivac Danilo Pereira