"Bobadilja"
"Bobadilja"

Goleada za kraj: Četiri pogotka u Augzburgu, slađi bod ide za Frankfurt

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.02.15. | 19:26

Ajntraht u 37. minutu gubio sa 2:0, ali je golovima Ajgnera i Majera došao do vrednog boda – 2:2

Bobadilja

Nakon dva trijumfa trijumfa na startu drugog dela sezone stao je i Augzburg. Iako je u 37. minutu vodila sa 2:0, ekipa Markusa Vajncierla osvojila je samo bod u orkšaju sa borbenim Ajntrahtom iz Frankfurta, ali je ipak uspela  pretekne četvrtoplasiranu Borusiju iz Menhengladbaha – 2:2 (2:1).

Sve je krenulo idealno do domaći sastav. Ragnar Klavan je u sedmom minutu doveo Augzburg u vođstvo na asistenciju Halila Altintopa, a kada je Raul Bobadilja pola sata kasnije povisio rezultat na 2:0 izgledalo je da je trijumf domaćih gotovo izvestan.

Ipak, planove Augzburga u drugom minutu nadoknade zakomplikovao je Štefan Ajgner, nakon čega se ušlo u prilično neizvesno drugo poluvreme. Kada je Aleksandar Majer u 70. minutu izjednačio na 2:2 Augzburgu više ni bod nije bio izvestan, posebno u finišu meča kada su gosti iz nekoliko prekida mogli da ugroze gol Aleksa Maningera.