""

Gol za TV špice! Luka Merdović ostavio Jagodinu na 0:10 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.08.15. | 20:56

Metalac slavio prvu pobedu od povratka u Superligu - 1:0

Katastrofa na premijeri u Humskoj 1, ali onda dve utakmice bez primlejnog gola. Štaviše, remi protiv Crvene zvezde na svom terenu Metalac je nadogradio pobedom u Jagodini i prvom pobedom od povratka u Superligu nagovestio da bi mogao da igra značajniju ulogu od projektovane borbe za opstanak - 1:0.

Gol odluke pod Đurđevim brdom postigao je Luka Merdović, krilni vezista u ekipi Nenada Vanića, koji je u 21. minutu na maestrelan način završio kontru svog tima. Tačnije, izvanredno proigravanje Stefana Dimitrijevića, koji je prebacio loptu s jednog na drugi kraj terena pasom dugačkim 40 metara i ostavio saigraču dovoljno vremena da se namesti, pripremi šut i strelom zakuca loptu u mrežu Đorđa Nikolića.

Inače, Jagodina je odigrala daleko bolje nego u prva dva kola kad je poražena od Mladosti (0:3) i Partizana (0:6), čak je stvarala povoljne prilike, od kojih je najbolju u prvom poluvremenu propustio mladi Mihailović, ali nije uspela da izleči glavnu boljku - enefikasnost. I sad ima gol-razliku 0:10, a u narednom kolu dočekuje Novi Pazar.