""

Gent propustio priliku za osvetu, Standard čuva vrh, konačno Briž

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.11.13. | 19:57

Pre nekoliko meseci Bizoni su u Liježu primili sedam komada, a danas su od istog rivala poraženi minimalcem na svom terenu. De Suter prekinuo Brižovu crnu seriju

Čekali su u Gentu mesecima na osvetu Standardu za onih 7:0 iz prošle sezone, ali su prvu priliku propustili. Gent je na svom terenu doživeo minimalan poraz od lidera Pro lige.

Standard se vratio u formu posle perioda slabih igara u kojem su nanizali četiri meča bez pobede. Ipak, ni danas nisu oduševili igrom, ali su imali sreću da su igrali protiv očajne ekipe Genta. Popularni Bizoni tonu na prvenstvenoj lestvici i ovo im je bila šesta uzastopna utakmica na kojoj nisu osetili slast pobede.

Goste iz Liježa nije omeo ni detalj iz 28. minuta kada M'Poku iz penala pogodio stativu. Gent niije iskoristio ni ovaj poklon, a konačna kazna je usledila u 58. minutu. Najbolji strelac Standarda Miču Bačuaji je bio nepogrešiv i došao do devetog pogotka u šampionatu.

Minimalac je upisao i Briž protiv Lokerena. Plavo-crni su posle tri uzastopna poraza, konačno osvojili tri boda. Četa Mišela Prudoma je golom Toma de Sutera iz 21. minuta prekinula crnu seriju. Imao je Briž i mnogo sreće pošto je u finišu meča vezista Lokerena De Pauv imao "mrtvu" šansu, ali je promašio.