Genk izgubio u 95. minutu, Veregemu ni Šaponjić nije pomogao

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.12.17. | 21:52

Kortrijk odneo ceo plen iz Limburga - 2:3 (0:1)

Šok u Genku

Više od mesec dana (ako ne računamo Kup i produžetke) traje mučenje Genka koji iz kola u kolo bezuspešno traži pobedu u belgijskoj Pro ligi. Nisu fudbaleri iz Limburga ni večeras uspeli u toj nameri, a nakon što su dva puta stizali prednost gostiju na svom terenu na kraju su i poklekli.

Kortrajk je odneo sva tri boda kući posle zanimljivog meča (2:3) u kojem je do izražaja došla prednost od fudbalera više u poslednjih pola sata, a nakon isključenja desnog beka Genka Aidoa.

Učinilo se da je iskusni Tomas Bufel spasio domaćina pogotkom u 82. minutu, ali je hladan tuš usledio u petom minutu nadoknade nakon što je apsolutni junak i dvistruki strelac Tedi Ševalije umakao odbrani domaćina i postigao pobedonosni pogodak.

Bojan Nastić, nekadašnji mladi reprezentativac Srbije, presedeo je čitav meč na klupi za rezerve Genka, a slično je bilo i na drugoj strani gde su klupu Kortrajka grejali srpski internacionalci Vladimir Kovačević i Jovan Stojanović.

Od Srba na belgijskim terenima večeras se samo pojavio Ivan Šaponjić (Varegem) i to u poslednjih petnaestak minuta, ali nije imao snage da spreči poraz svog tima na gostovanju u Muskronu - 2:1.

BELGIJA 1 - 20. KOLO:

Mehelen - Klub Briž 0:3 (0:2)