""
""

Francuzi prespavali prvo poluvreme, pa krenuli u napad: Anžeovo slavlje u Bordou, Tuluzov preokret sa igračem više, Lorijanu prvo slavlje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.09.16. | 22:08

Bordo je ovako izgubio korak za vodećim timovima, pa je ostao na petom mestu, dok se Anže probio u zlatnu sredinu (0:1)

Napadači u francuskoj Ligi 1 ove večeri ne samo da nisu bili raspoloženi, nego se čini kao da su prespavali prva poluvremena, pošto je na ukupno pet mečeva u prvih 45 minuta pao samo jedan gol i to na utakmici u Bordou, gde je upravo tim pogotkom Anže savladao favorizovani sastav Žoslena Gurveneka - 0:1 (0:1). Svi ostali golgeteri su proradili nešto kasnije.

Strelac jedinog pogotka u Bordou bio je kamerunski napadač Karl Toko Ekambi, koji je u 38. minutu zatrsao mrežu Sedrika Karasoa. U nastavku meča domaćin je jurio minimalnu prednost gostiju, ali kako je vreme prolazilo nervoza u Bordoovim redovima je postajala sve napetija, što je rezultiralo crvenim kartonom Dijega Rolana pet minuta pre kraja meča. Bordo je ovako izgubio korak za vodećim timovima, pa je ostao na petom mestu, dok se Anže probio u zlatnu sredinu.

Tuluz se napatio protiv Gengana na svom terenu, iako je imao igrača više od 39. minutu, a kasnije bio prinuđen i da juri prednost rivala, posle gola Brijana u 54. minutu. Ipak, sve je ubrzo došlo na svoje. Brajtvajt je sa penala u 63. minutu doneo izjednačenje domaćinu, dok je Durmaz samo dva minuta kasnije u potpunosti preokrenuo rezultat i doneo tri boda svog tima.

Slast pobede u novoj sezoni osetio je i Lorijan, koji je na svom terenu savladao očajni Lil pogotkom Benžamina Mukanđa iz penala u 76. minutu.

Nansi i Nant su remizirali rezultatom 1:1 i ostali na samom dnu tabele, a golova na kraju nije bilo samo u Dižonu, gde je gostovao trećeplasirani Mec.