Finbogason se u velikom stilu vratio na teren

Vreme čitanja: 1min | ned. 30.09.18. | 20:24

Islanđanin zabeležio het-trik u pobedi Augzburga

Kakav povratak na teren Alfreda Finbogasona! Sjajni islandski napadač postigao je het-trik u pobedi Augzburga nad gostujućim Frajburgom od 4:1 u utakmici šestog kola Bundeslige.

Zbog povrede Finbogason nije igrao ove sezone, tako da će mu ovaj meč svakako ostati urezan u sećanju. To je, inače, bila prva pobeda Augzburga kod kuće ove sezone.

Domaćin je igrao zaista kvalitetno, a poveo je u 19. minutu preko Fransiska Kajubija. A onda je na scenu stupio islandski napadač.

Najpre je u 34. minutu iskoristio dodavanje Guveleva i duplirao prednost, a u 68. minutu je iz penala povisio na 3:1. Prethodno je autogolom Šmita u 49. minutu Frajburg smanjio zaostatak.

Konačan rezultat sjajni Finbogason je postavio sedam minuta pre kraja utakmice, a u ulozi asistenta našao se Han.