"Detalj sa meča Ajasa i Den Haga"

Fijasko Ajaksa – 15 šuteva u gol, 72 odsto posed lopte i samo bod u džepu, Gudelj srušio AZ (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.13. | 18:24

Istina i sudija Van Bekel je pomogao Den Hagu da se izbori za remi u Amsterdamu

Detalj sa meča Ajasa i Den HagaFejenord je pobedom u derbiju sa PSV-om učinio veliku uslugu Ajaksu, ali Kopljanici nisu umeli da materijalizuju poraz velikog rivala iz Ajndhovena obzirom da su pred domaćom publikom igrali samo 1:1 (0:1) sa Den Hagom.

Sreća je danas jednostavno okrenula leđa aktuelnim šampionima Holandije, koji verovatno još sabiraju sve neverovatne stvari koje su se dešavale na Amsterdam Areni.

Počevši od kardinalnge greške Niklasa Mojsandera, koji je u 30. minutu omogućio Tjaronu Šeriju da lucidnim lobom dovede goste u nenadano vođstvo.

Samo četiri minuta kasnije Ajaks je izjednačio, ali je sudija Pol Van Bekel samo odmahnuo rukom, iako se odmah videlo da je lopta posle šuta Kolbajta Sigtorsona prešla gol liniju.

Naleti Kopljanika, ipak, nisu prestajali, ali je samo Lase Šene u 85. minutu uspeo da majstorskim volejim i svojim petim prvenstvenim pogotkom u sezoni primora Đina Koutinja na kapitulaciju.

Premalo, uzveši u obzir da je Ajaks imao posed lopte od 72 odsto i čak 15 udaraca u okvir protivničkog gola. Nekad ništa ne ide od noge.

PSV je tako ostao na čelu Eredivizije sa dva boda prednosti nad Ajasksom. Fejenord je korka iza.

AZ Alkmar i Breda spustili su zavesu na 24. kolo Eredivizije, a slavili su gosti zahvaljujući pogotku našeg mladog reprezentativca Nemanje Gudelja u 6. minutu.