""

Fere je doktor za pobede Kaena, Bordo posti već dva meseca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.02.15. | 19:08

Poraz Sent Etjena i bod za Gengan

Kaen ponovo slavi na "krilima" Žilijena Ferea! Ikskusni ofanzivni vezista postigao je jedini gol u pobedi Kaena nad Sent Etjenom, a njegova ekipa upisala je treći trijumf zaredom u Ligi 1 - 1:0. Sent Etjen, sa druge strane, ne može baš da se pohvali formom, pošto mu je ovo treća uzastopna utakmica bez pobede u šampionatu.

Kaen je prethodni put slavio protiv Sent Etjena u martu 2011. godine, a današnji trijumf mnogo će značiti timu sa severa Francuske u borbi za opstanak. Kao i na dosta mečeva u ovoj sezoni, u prvi plan je iskočio Fere, 32-godišnji fudbaler rodom iz Bretanje koji igra sve bolje što je stariji. Pogodak koji je postigao u 41. minutu na meču sa Sent Etjenom bio mu je četvrti u poslednjih pet utakmica u Ligi 1.

Koliko je igra Sent Etjena bila jalova u prvom delu meča svedoči i podatak da ovaj tim treći put zaredom nije šutnuo u okviru protivničkog gola u prvom poluvremenu.

Iznenađenje je viđeno na stadionu Šaban Delma na kojem je Gengan odoleo Bordou i odneo bod zahvaljujući remiju od 1:1. I pre svega raspucanom Klaudiju Bovua, koji je na poslednjih 14 takmičarskih utakmica postigao 13 golova.

Ovaj danas bio je dovoljan da spreči Bordo da upiše prvu ligašku pobedu još od 6. decembra prošle godine. Mladi Maksim Punđe uspeo je samo da spreči još veću problem i spasi Žirondince poraza.

LIGA 1 – 23. KOLO:

PSŽ – Ren 1:0 (1:0)