""

Fenerbahče ne da titulu: Kanarinci iskoristili kiks Galate i otišli na plus pet (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 16.03.14. | 20:12

Kanarinci nadmudrilili Lavove

Jedno je jasno - borba za titulu u šampionatu Turske biće zanimljiv do poslednjeg kola. Jer fudbaleri Fenerbahčea su upisali još jedan trijumf koji ih vodi korak bliže peharu i tako materijalizovali kiks Galate, koja je odigrala samo 0:0 sa Karabukom. Kanarinci iz Istanbula su savladali Erčijespor sa 2:1 i prednost uvećali na pet bodova.

Slabašni Erčijespor, koji se grčevito bori za opstanak, dobro se držao protiv favorizovanog rivala, ali su dva puta kapitulirali - prvi put posle projektila Dirka Kajta u 33. minutu.

Gosti su uspeli da šokiraju Kanarince i izjednače preko Edinja u 63. minutu, ali radost nije dugo trajala. Jer, Emenike je već u sledećem napadu iskoristio gužvu u petercu Erčijespora i vratio prednost na stranu domaćina.