"Radost igrača Fenerbahčea"

Fener utišao crno-beli deo Istanbula, Bešiktaš ponovo crveneo... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.11.14. | 20:09

Izabranici Ismaila Kartala slavili golovima Emenikea i Muse Soa, domaćin od 43. igrao bez isključenog Olkaja Šahana – 0:2

Radost igrača Fenerbahčea

Smena lidera nakon osmog kola turskog Super liga. Fenerbahče je u jednom od tri najveća derbija Istanbula savladao domaći Bešiktaš i preuzeo lidersku puziju turskog šampionata, koju u ovom trenutku deli sa Galatasarajem, ali ima nešto bolju gol razliku – 0:2 (0:1).

Bešiktašova publika je ovaj meč kao i svaki prethodni čekala sa velikim ushićenjem. Izabranici Slavena Bilića su pred utakmicu dočekani velikim ovacijama, ali se za to nisu odužili na terenu, mada su celo jedno poluvreme bili brojčano inferiorni.

Gosti su domaću publiku isekli već u trećem minutu, kada je mrežu Tolge Zengina zatresao snažni Emanuel Emenike.

Dva minuta pre kraja prvog dela igre "desetka" domaćih Olkaj Šahan je zaradio drugi žuti karton, a glavni arbitar Bulent Jildirim mu pokazao put u svlačionicu. To je bio ukupno šesti crveni karton na poslednjih pet derbija između Bešiktaša i Fenerbahčea, a ukupno peti za crno-bele.

Taj važan detalj je gotovo ubio svaku nadu Crnim orlovima da dođu do povoljnijeg rezultata u nastavku meča, pa je praktično bilo samo pitanje trenutka kada će gosti zapečatiti sudbinu ljutog rivala.

To je u 86. minutu učinio Musa Sou, koji je dvadesetak minuta ranije ušao u igru umesto Emrea Belezoglua. Talični Senegalac je tako nastavio svoj lični teror nad Bešiktašom. Postigao je ček sedam pogodaka protiv ovog rivala i bio strelac u svakom od šest derbija u kojima je učestvovao.