""

FED KUP: Nemice počistile hrabre Srpkinje, neiskustvo presudilo!

Vreme čitanja: 1min | ned. 21.04.13. | 17:36

Vesna Dolonc i Aleksandra Krunić nisu uspele da iznenade znatno iskusnije protivnice

Fed kup reprezentacija Srbije završila je takmičenje posle tesnog poraza od rivalki iz Nemačke, Ana-Lene Gronefeld i Sabine Lisicki. Iako je Ana Ivanović dva puta donosila poen prednosti u singlu, neiskustvo Bojane Jovanovski u dva navrata, kao i Vesne Dolonc i Aleksandre Krunić u dublu koštalo je Srbiju opstanka u svetskoj grupi 1 – 6:2, 6:4.

Do pobede rezultatom 3:2 Nemice su stigle superiornijom igrom u odnosu na naše dame u poslednjem meču. Od samog starta domaće teniserke su pokazale da idu na pobedu bez kalkulacija, a posle kraće izjednačene borbe u prvom setu, Nemice su napravile brejk prednosti, koji je brzo rešio dalji tok susreta.

Dolonc i Krunić pokušale su svim silama da se vrate u meč tokom drugog seta, borile su se hrabro tokom svakog poena, čak i uspele da smanje rezultat na 5:4 i u desetom gemu stigle do nerešenog rezultata. Međutim, Nemice su se vratile u igru i posle jednog sata i 20 minuta borbe donele svojoj zemlji poen koji ih ostavlja u svetskoj grupi 1.

(FOTO: MN Press)

Aleksandra Krunićana lena gronefeldEvropaFed kupNemackaSabina LisickiVesna Dolonc